×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец вршел меѓународен јавен превоз без лиценца

  15.03.2023 18:06 | KumanovoNews

  Кривична пријава заработи 57-годишен кумановец, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца’’. 

  Кумановец вршел меѓународен јавен превоз без лиценца

  „На 11. март на Граничен премин Табановце, при извршена контрола на патничко возило „фолксваген пасат’’, управувано од пријавениот, било констатирано дека врши меѓународен превоз на патници без дозвола за меѓународен линиски превоз“, соопшти МВР.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk