11. 02. 2020 20:07

Кумановка ограбена во Банско

Кумановка ограбена во Банско

Кумановка, вчера била нападната и ограбена во струмичкото село Банско.

Б.Т.(66) од Куманово пријавила дека во 19.20 часот во близина на хотел „Цар Самоил“ во село Банско, струмичко, две лица со употреба на сила ѝ ја одзеле чантата во која имала мобилен телефон, пари и лични документи.

По преземени мерки од СВР Струмица лицата се пронајдени, дел од одземените предмети ѝ се вратени, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk