×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Куманово под снежна покривка

  09.12.2012 15:57 | KumanovoNews

  Снегот кој почна да паѓа напладне го побеле Куманово и околните планини. Белата покривка се задржува на коловозите и веќе ги создава првите проблеми на возачите.

  Куманово под снежна покривка

  Улиците не се исчистени и возилата сами го разгазуваат снегот.

  Снежните врнежи се проследени со силен северен ветер и ниски температури. За разлика од западниот дел на земјава, снегот во Кумановско е само неколку сантиметри.

  Од АМСМ информираат дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива во зимски услови и по влажни коловози, особено во западниот и југозападниот дел од државата, каде се бележат врнежи од снег со среден интензитет.