×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Марихуаната одгледана во Слупчане

  26.01.2010 14:26 | KumanovoNews

  Седумдесет и два килограми марихана се запленети  вчера попладне на автопатот Куманово -Скопје , пред налатната рампа Романовце. Полицијата уапсила две лица кои со своите автомобиле ја превезувале дрогата со цел да ја продадат.

  Марихуаната одгледана во Слупчане

  Подоцна при претрес на нивните куќи во селото Слупчане биле пронајдени уште четири килограми марихуана. Пазарната вредност на дрогата е околу 100 илјади евра.

  Се претпоставува дека марихуаната е произведена во Липковско и била наменета за домашниот пазар. Полицијата само минатата година во неколку случаи откри засадени површини на марихуана во тој регион.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk