×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Млади вмровци глумеа сдсмовци

  02.04.2012 09:23 | KumanovoNews

   Членовите на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во саботата на еден час беа сдсмовци, по повод 1 април, Денот на шегата.

  Млади вмровци глумеа сдсмовци

   Тие на Градскиот плоштад Куманово, направија пародија со маски на првите луѓе на СДСМ и градоначалникот Зоран Дамјановски, а носеа и транспаренти со првоаприлски шеги.

  Вака маскирани се обидовме да се ставиме во кожата на другиот, да видиме што значи да се биде СДСМ, да видиме што значи лага, измама и манипулација-изјави претседателот на УМС Срѓан Ивановски.

   Во обраќањето пред членовите тој ја нападна локалната власт за сите пропаднати проекти и нереализираните ветувања во досегашното владеење на СДСМ.