×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  „Мooi“ - Естетик центар кој не престанува да ги изненадува и радува дамите (видео)

  22.01.2024 13:28 | KumanovoNews

  Козметичкиот салон "Мooi - Естетик центар" во Куманово секогаш е достапен за секоја дама, која сака да биде негувана и да помине квалитетно време од денот, а пред да се чувствува прекрасно во сопствената кожа.

  Сите прекрасни жени во салонот можат да уживаат во најквалитетни козметички услуги како маникир, педикир, третмани на лице, масажа на тело, шминка, депилација, но и современа и безболна технологија за слабеење, топење на масните налаги и реобликување на телото.  

  Салонот располага со стручен тим, кој постојано се едуцира и надоградува со посета на семинари во нашата држава и надвор од границите.

  Нудиме широка палета на услуги и ветуваме посветеност, одговорност и резултати.

  Располагаме со нови третмани за лице со користење на корејска козметика коja дава видливи резултати и мадеро терапија, која помага во борбата со здодевниот целулит. 

  Тимот на „Mooi“  е во тек со сите светски трендови за нега и убавина на жената, а една од техниките која особено е актуелна во зимскиот период е Мадеро терапија - посебен облик на антицелулитна масажа која се изведува со дрвени ролери, анатомски дизајнирани токму за таа намена.

  Оваа масажа се препорачува за намалување на масните наслаги и целулитот, а посебно ефикасна е во намалување на обемот во пределот на колковите и бутовите, како и за затегнување и обликување на нозете и задникот. Резултатите од мадеро терапијата се забележуваат многу побрзо во однос на класичната антицелулитна масажа, бидејќи ја затегнува и измазнува кожата. 


  1.   Шминка и третмани за лице: 

  Дозволете си да блеснете за секоја посебна пригода со уникатна шминка која ќе ви даде доплнителна елеганција и ќе ви пружи вистински комфор во сопствената кожа. 


  2.   Маникир: 

  Нема ништо попривлечно од негувани раце на една жена кои зборуваат многу за нејзината грижа за себе си. Совршениот маникир ви ја овозможува посакувана нега. 


  3.   Педикир и мадеро терапија:
   
  Подарете си кралски третман со нашиот педикир за нега и убавина на вашите стапала! Нашето стручно лице ќе ви обезбеди не само убавина, туку и целосна релаксација со врвни производи и техники. 


  4.    Мадеро терапија: 

  Оваа уникатна терапија нуди брзи и видливи резултати во борбата против целулитот, обезбедувајќи  затегнато и совршено обликувано тело. Дозволете ни да ви помогнеме да се чувствувате убави и самоуверени со тело што зрачи со здравје и виталност!


  5.   Депилација и BHS третмани:

  Заборавете на несаканите влакна и уживајте во нежна и свиленкаста кожа секој ден. BHS ендермологијата е технологија која што преку континуирана вакум сукција со дерморолери врши извлекување на длабокиот целулит на површината на кожата и разбивање на масните наслаги. Дерморолерите овозможуваат контролирана мобилизација на длабоките ткива, стимулација на микроциркулацијата и лимфната дренажа и елиминацијата на вишокот масно ткиво од организмот.

  Магдалена -  медицинско лице и професионален шминкер. Таа на вашата кожа ќе и го овозможи потребниот сјај со единствените третмани за лице, а со своите уметнички раце ќе ве претвори во мета на воздишки за секоја прилика.  

  Андријана -  професионален козметичар во областа за изработка на нокти.  Нуди квалитет, прецизност, професионалност и прекрасна позитивна енергија. Постојано се едуцира со посета на обуки и следење на сите новитети и техники. 

  Моника -  најдобар козметичар во областа на педикир, медицински педикир, и мадеро третмани. Секогаш е посветена и детална, а квалитетот е загарантиран. 

  Наталиja  – работи депилација и Bhs третмани со најсовремена опрема. Врвен козметичар со завршена обука за работа на најсовремената апаратура, кои даваат резултати уште со првиот третман. Вашата кожа го заслужува тоа. 

  Александра Бојковска-Димковска - едукатор, управител и менаџер на салонот. Има поминато бројни обуки и едукации, се здобила со награди за изработка на секакви техники за нокти. Таа е вистински уметник кој може да направи ремек дело на толку мала површина. Скромна и амбициозна жена која обединува врвни професионалци и создала тим, кој го разубавува секојдневието на секоја дама. За оваа жена борец најважно е задоволството на секоја клиентка која излегува со насмевка од салонот.  Горда е на довербата која ја имаат толку многу жени во нејзиниот салон, за што сведочат и наградите и признанијата кои ги има добиено.  Посебно и се драги двете награди на регионален натпревар на козметичари. 

  Салонот е модерен, елегантен и уреден само за вистински хедонисти, кои едвај чекаат да го посетат пак. Во него секогаш ќе ве пречека пријатна атмосфера, топол пијалак и време само за вас. 

  Ние сме тука за вас, подготвени да ги надминеме вашите очекувања. Посетете не! 

  Салонот „Mooi“ - Естетик центар се наоѓа на ул. Моша Пијаде бр. 218 во Куманово, а за сите дополнителни информации и термини можете да се обратите на телефонските броеви:  078/216 - 881 и 031/524 – 884.

  (ПР текст)

  „Мooi“ - Естетик центар кој не престанува да ги изненадува и радува дамите (видео)