×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • На граничниот премин Табановце уапсен командир, заменик и седуммина полицајци

  26.12.2022 14:16 | Сузана Николиќ

  Во синоќешната полициска акција на граничниот премин Табановце се уапсени деветмина полицајци, меѓу кои и командир, заменик командир и раководител на смена.

  На граничниот премин Табановце уапсен командир, заменик и седуммина полицајци

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешниот новогодишен брифинг со новинарите, кажал дека акцијата на српско-македонската граница на МВР беше во координација со Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, а уапсените се сомничат за злоупотреба на службената положба и овластувањата.

  За време на акцијата, на граничниот премин имаше неколкучасовен застој и долга колона возила.