×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • На Табановце запленети мобилни телефони

  05.03.2010 10:01 | KumanovoNews

   33 мобилни телефони марка LG,царинските работници пронашле на граничниот премин Табановце - aвтопат на македонско-српската граница.

  На Табановце запленети мобилни телефони

   Телефоните биле откриени при преглед на патничко моторно возило со српски регистарски ознаки, пријавено за влез во државата. Автомобилот го управувал српски државјанин, а непријавената стока била сокриена во специјално куферче за телефони, сместено во багажниот простор.


  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk