×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Нападнат и ограбен вработен на бензинска пумпа во Куманово

  30.11.2023 13:29 | Сузана Николиќ

  Ноќеска пред полноќ двајца разбојници нападнале и ограбиле вработен на бензинска пумпа во Куманово. 

  Нападнат и ограбен вработен на бензинска пумпа во Куманово

  „Во 23.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Доне Божинов“ во Куманово, две лица физички го нападнале вработениот и со закана му одзеле пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти Кумановската полиција.