×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нападната вработена во Кумановската болница

  25.05.2023 14:10 | Сузана Николиќ

  Две лица синоќа нападнале вработена во Општата болница Куманово додека била на работното место.

  Нападната вработена во Кумановската болница

  Инцидентот се случил пред 20.50 часот, по што жената го пријавила напасот во Кумановската болоница.

  „Во СВР Куманово З.А. (37) од Куманово пријавила дека додека била на своето работно место во Општа болница Куманово била физички нападната од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.