×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  ОГЛАС ЗА РАБОТА

  14.09.2021 21:04 | Сузана Николиќ

  Дигиталната редакција на www.kumanovonews.mk има потреба од хонорарно ангажирање на новинар репортер.

  ОГЛАС ЗА РАБОТА

  Потребни квалификации:

  •Одлично познавање на македонскиот литературен јазик

  •Одлично познавање на англиски и на српски јазик

  •Способност за креативно стилско изразување

  •Искуство со пишување и превод

  •Широк спектар на интереси за покривање теми од застапените области на Кумановоњуз.мк

  •Вештини за селектирање, надополнување и проверување на точноста на информациите

  •Склоност и вештини за работа на авторски текстови

  •Познавање на некоја алатка за обработка на фотографии, на пр. Фотошоп (предност)

  •Искуство во уредување содржини на веб (предност)

  •Вештини за одржување на социјални мрежи (предност)

  •Исполнителност, посветеност, одговорност и желба за пишување

  •Желба за усовршување, надградување и напредување

  Вашето CV, заедно со мотивациско писмо на македонски јазик испратете ни ги на [email protected] со назнака во subject: Aplikacija za rabota.

  Огласот трае 7 дена до 21 септември. Само соодветните кандидати ќе бидат контактирани по имејл за тестирање и интервју.

  Со почит,
  Кумановоњуз

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk