×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ограбена обложувалница во Куманово, одземен дневниот промет

  17.05.2024 14:54 | KumanovoNews

  Две лица ноќеска ограбиле вработена во кумановска обложувалница. 
   

  Ограбена обложувалница во Куманово, одземен дневниот промет

  „Во 23.19 часот во СВР Куманово било пријавено дека во спортска обложувалница на улица „Илинденска“, две лица со закана кон вработената одзеле пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.