Опаец пукал во брата си

06.07.2010 11:58 | KumanovoNews

 Во селото Опае утринава во осум часот во семејна расправија Ељхан С. (38) пукал во својот брат Евзи С. (50). Пукачот веднаш по настанот побегнал во непознат правец со својот автомобил и полицијата трага по него.

Опаец пукал во брата си

 Повредениот веднаш бил префрлен во Медицинскиот центар во Куманово каде е задржан на лекување. Точните мотиви за расправијата и пукањето се уште се непознати.

СВР Куманово врши увид на местото на кое се случила престрелката.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk