Општината доби пресс центар

21.06.2010 10:02 | KumanovoNews

 Локалната самоуправа доби пресс центар. Официјалните обраќања на претставниците од локалната администрација одсега ќе се врши во одреден пресс простор што е сместен во приземјето на зградата.

Општината доби пресс центар

 Направивме современо катче каде одсега па натаму ќе ги организираме прес-конференциите и средбите со новинарите. Ни беше неопходен ваков уреден простор и поради подобра комуникација со граѓаните-вели секретарот  Оливер Спасовски.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk