17. 11. 2020 22:26

Ослободете се од масните наслаги на брз и здрав начин во салонот за убавина „Diamond Beauty“

Ослободете се од масните наслаги на брз и здрав начин во салонот за убавина „Diamond Beauty“

 Новиот салон за убавина „Diamond Beauty“ во Куманово, нуди современа и безболна технологија за слабеење, топење на масти и реобликување на вашето тело. Најновата технологија овозможува на брз и едноставен начин - без хируршка интервенција и без болка, брзо и здраво да дојдете до посакуваната линија.

Под мотото „Зимава наместо корона - главна тема нека ви биде убавината“ ослободете се од вишокот масти полесно од било кога претходно во салонот „Diamond Beauty“ во Куманово. Понудата се однесува на сите коишто имаат проблеми со масните наслаги, прекумерната тежина или пак се незадоволни од својот изглед.

 - За време на третманите имаме посебно подготвен протокол за здрава исхрана и физичка активност, кои се многу значајни за имунолошкиот систем и одбрамбената функција на нашиот организам, па покрај тоа што ќе инвестирате во надворешниот изглед, можете да го подобрите вашето здравје и одвнатре. Предлагаме зимските месеци да ги искористиме вложувајќи во вашиот изглед, здравата исхрана и во добро расположение, како истовремено би се дефокусирале од мрачното секојдневие околу нас,- вели Стефанија, сопственичката на „Diamond Beauty„.

Mултифункционалниот липоласер е апарат со светски потврдени резултати, кој со помош на кавитација и радиофрекфенција помага за топење на масните наслаги, реобликување на било кој дел од телото, затегнување на кожата и намалување на обемот.

Со помош на ултравиолетови и радиофрекфентни бранови, преку процес на кавитација и дополнителни антицелулитни масажи- без разлика дали сакате да изгубите неколку сантиметри од половината или да ја намалите големината на колковите и бутовите, третманите ќе ви помогнат да ја подобрите вашата форма на телото, и да се чувствувате совршено во вашата кожа.

- Третманот е целосно безбеден и не остава никакви последици по здравјето, а подеднакво може да се применува и на жените и на мажите. Потребни ви се од 6 до 10 третмани за намалување на поголем обем од вишокот масти, но уште по првиот третман ќе имате видливи резултати. Најважно од се` е што не создава јо-јо ефекти, еднаш растопените масти трајно се исфрлаат преку урината, со штосе  оневозможува нивно повторно создавање,- додава Стефанија.

Повеќе информации околу целиот процес можете да погледнете тука.

 Салонот за убавина „Diamond Beauty“ помеѓу другото нуди и широк спектар на квалитетни услуги:

1. Ласерска епилација ( со апарат одамна докажан на пазарот- и резултати видливи дури по вториот третман)

2. Шеќерна депилација ( со антиалергенска смеса изработена од природни состојки)

3. Релакс масажа ( анти-стрес релаксирачка масажа, пренатална масажа наменета за бремени жени,   рефлексологија на стапала или било кој дел од телото)

4. Парафински третман ( на дланки, стапала, во комбинација со масажа на било кој дел од вашето тело)

5. Маникир и педикир ( со врвен квалитет веќе добро познат во градот и избор на повеќе од 1000 нијанси на бои)

6. Ексфолијација на тело и многу други услуги пропратени со пријатно - комфорен амбиент и услужен персонал.

7. Вредносен ваучер за било каков повод и пригода.

За сите прашања и консултација стоиме на располагање на телефонскиот број 079 297 038.

instagram: diamond beauty LPD

facebook: „Diamond Beautу“

(комерцијален текст)

Ослободете се од масните наслаги на брз и здрав начин во салонот за убавина „Diamond Beauty“

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk