30. 07. 2020 11:45

Петок неработен ден за муслиманските верници

Петок неработен ден за муслиманските верници

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека петок ќе биде неработен ден за сите граѓани на Македонија кои се од муслиманска вероисповед.

 „Согласно со Законот за празниците, 31 јули, петок, Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам, е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед,“ се вели во соопштението.

Од таму упатуваат честититки до граѓаните од муслиманската вероисповед за празникот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk