Почина советникот Радомир Каревски

27.06.2010 16:38 | KumanovoNews

 Утринава ненадејно почина советникот на СДСМ Радомир Каревски-Роко на 77 годишна возраст.

Почина советникот Радомир Каревски

 Советот на Општината утре во 10 часот ќе одржи Комеморативна седница.

Советникот Радомир Каревски долги години беше претседател на Основниот суд во Куманово и Општински јавен обвинител. Погребот ќе се изврши утре во 13 часот на Градските гробишта во Куманово.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk