×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Понеделник - неработен за сите граѓани

  17.08.2012 05:49 | KumanovoNews

   Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 19 август (недела), првиот ден на Рамазан Бајрам е државен празник. Бидејќи празникот е во недела,наредниот ден, односно понеделник, е неработен ден  за граѓаните на  Република Македонија.

  Понеделник - неработен за сите граѓани

   Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита Рамазан Бајрам на верниците од муслиманска вериосповед.