Повреден градежен работник, паднал од скеле додека работел на станбен објект

06.04.2021 - 11:48

Градежен работник од Куманово е тешко повреден откако паднал од скеле. Несреќата се случила вчера во 12.30 часот во населбата „Ајдучка чешма“.

Повреден градежен работник, паднал од скеле додека работел на станбен објект

„И.Н.(62) при извршување на градежни работи на станбен објект, паднал од скеле и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово“, соопштува МВР.

Во 13.05 часот во СВР Куманово била пријавена несреќата. Од страна на полициски служебнеици извршен е увид на местото на настанот.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk