20. 05. 2020 11:03

Повреден мотоциклист, излетал од коловозот на „Благој Илиевски Гуне“

Повреден мотоциклист, излетал од коловозот на „Благој Илиевски Гуне“

Момче од Куманово се здобило со тешки повреди, откако вчера паднало од мотор.

 Несреќата се случила околу 18.30 часот на ул.„Благој Илиевски Гуне“ во Куманово, кога мопед „априлија“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(24) од Куманово, изгубил контрола и излетал од коловозот.

По незгодата, Р.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk