×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повредена млада девојка од Крива Паланка во сообраќајка во Скопје

  09.12.2022 13:45 | KumanovoNews

  С.М.(24) од Крива Паланка синоќа била повредена во сообраќајна несреќа која се случија на крстосницата  од булеварите.„Крсте Мисирков.„Кочо Рацин“, бул.„Кузман Јосифоски - Питу“ и Кеј „13 Ноември“ во Скопје.

  Повредена млада девојка од Крива Паланка во сообраќајка во Скопје

  Во младата девојка удрило патничко возило „форд фјужн“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.А.(63) од Скопје.

  Во несреќата С.М. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

   Извршен е увид од увидна екипа од СВР Скопје.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk