×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Повредени пешаци на „Октомвриска“ и „Ѓорче Петров“

  21.09.2022 08:48 | Сузана Николиќ

  Две лица се здобиле со тешки повреди во две одвоени сообраќајни незгоди, кои се случиле вчера во Куманово. Според информациите на Итната медицинска помош, пешаците се повредени на булеварот „Октомвриска револуција“ и ул. „Ѓорче Петров“.

  Повредени пешаци на „Октомвриска“ и „Ѓорче Петров“

  „Прва интервенција е во 09.15 часот на сообраќајна незгода на ул „Октомвриска револуција“ помеѓу пешак и патничко моторно возило. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по укажаната лекарска помош веднаш е префрлен во Ургентен центар во Куманово на понатамошно лекување. Втора интервенција е во 14.30 часот на ул. „Ѓорче Петров“, исто помеѓу пешак и моторно возило. Пешакот се здобил со тешка телесна повреда ( фрактура на потколеница) и веднаш е префрлен ва Ургентен Центар Куманово на понатамошно лекување“, сопштува Регионалниот центар за управување на кризи.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk