24. 10. 2020 14:11

Притвор за дилер од Куманово

Притвор за дилер од Куманово

 Полицискитe службеници од СВР Куманово, завчера во 20.30 часот извршиле  претрес кај Д.Д.(28) од Куманово, при пронашле кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица, по што му е поднесена кривична пријава, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk