×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Приведен крадец во Куманово, фатен на дело

  01.07.2022 12:31 | KumanovoNews

  На улица „Пелинска“ во Куманово, по полноќ, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Р.(26) од Куманово.

  Приведен крадец во Куманово, фатен на дело

  Тој бил затекнат при обид да одземе предмети од приватен имот. С.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk