Приведен кумановец за доиздржување затворска казнa од три години

16.10.2020 10:09 | KumanovoNews

 Врз основа на судска наредба полицијата вчера во 21.45 часот го привеле Ф.З.(26) од Куманово заради доиздржување на казна затвор од две години и 11 месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Приведен кумановец за доиздржување затворска казнa од три години

 За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено за сторено кривично дело по член 418 и по член 131 од Кривичниот законик.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk