19. 11. 2020 12:15

Приведено лице од Куманово по распишана централна потерница

Приведено лице од Куманово по распишана централна потерница

Полициските службеници од СВР Куманово синоќа во 22 часот го привеле И.В.(47) од Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово.

И.В. треба да доиздржи казна затвор од 1 година, 4 месеци и 7 дена, од вкупната затворска казна во траење од 9 години и 5 месеци за сторени кривични дела „разбојништво“ по чл.237, ст.4 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

Лицето е спроведено во Казнено- поправна установа во Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk