500x100-1
18. 04. 2010 13:59

Продал туѓ плац за 5,5 илјади евра

Продал туѓ плац за 5,5 илјади евра

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против И.А. (32) од селото Режановце за сторено кривично дело „измама“.

 Во текот на февруари годинава, пријавениот го измамил Б.М. (37) од Куманово продавајќи му плац за износ од 350.000 денари, што претходно веќе бил продаден на друго лице.