×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Прослава на Водици во црквата „Св. Никола“ во Куманово (видео)

  19.01.2024 15:00 | Сузана Николиќ

  Во црквата „Свети Никола“ во Куманово денеска православните верници го прославија големиот празник Богојавление - Водици.

  По одржување на свечената литургија во базенот во дворот на црквата се изврши осветување на водите, по што беше фрлен светиот крст. На празникот приствуваа голем број на верници од градот. 

  Прослава на Водици во црквата „Св. Никола“ во Куманово (видео)