Санкции за 62 возачи поради брзо возење во Липково и Куманово

20.02.2021 - 19:14

Полициски службеници од СВР Куманово, денеска спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со поголема брзина од дозволената на територијата на Куманово и Липково.

Санкции за 62 возачи поради брзо возење во Липково и Куманово

При тоа санкционирани се 62 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Покрај тоа, од сообраќај биле исклучени 12 возила поради други прекршоци.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk