×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Шарено јајце во Куманово

  12.04.2012 13:06 | KumanovoNews

  На традиционалната манифестација "Шарено јајце", денеска во Центарот за култура во Куманово, беше прогласено најубавото велигденско јајце.

  Шарено јајце во Куманово

  На конкурсот учествуваа ученици од кумановските училишта кои конкурираа со поединечни и групни дела.

  Победи  Викторија Стојановска, V1 одд. ОУ “Битолски Конгрес“ с. Лопате, награда за колекција добија учениците од - III а,б,в,г и IV а,б,в,г одд. ОУ “Крсте Мисирков“ Куманово.

  За наградените организаторите обезбедија и поделија дипломи, пофалници и скромни подароци.