×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • СДСМ: Успесите на ВМРО-ДПМНЕ сo висок ризик

  19.03.2012 15:17 | KumanovoNews

   Од општинската организација на СДСМ денеска одговорија на прес-конфернцијата на Унијата на млади сила на ВМРО-ДПМНЕ за обвинувањата дека го мешаат спортот и политиката, и потенцираа дека нивното учество во органите на спортските клубови во Куманово е волонтерско и спортско, а не политичко.

  СДСМ: Успесите на ВМРО-ДПМНЕ сo висок ризик

  „Одлична игра на кошаркарите во преполната сала во Куманово„, „Ракометарите повторно победија„, „Женскиот ракомет се враќа„, „Одбојкарите имаат брилијантен натпревар„, „Општинскиот фудбалски сојуз создава нови екипи„.Ова се дел од насловите во весниците за успехот на кумановските клубови. А што правите вие, се фалите само со рекламни спотови дека водите борба против девијантните појави во спортот. Мислите ли тука на успесите во фудбалот и кошарката, каде што секој натпревар се прогласува за натпревар со висок ризик. Се фалите со изградба на спортски терени? Што изградивте во Куманово, со што во изминатите години колку што сте на власт го помогнавте Куманово?- праша потпредседателот на СДСМ Мартин Костовски.