×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се местат семафори кај новиот пазар

  22.07.2010 10:26 | KumanovoNews

    Светлосна сообраќајна сигнализација деновиве се поставува на една од најфрекфентните  раскрсници на булеварот „Октомвриска револуција„ и улицата „Ѓорче Петров„.

  Се местат семафори кај новиот пазар

   Семафорите сe поставуваат со цел да го регулира сообраќајот во овој дел на градот, каде што поради неприлагодена брзина и непочитување на сообраќајните прописи често се случуваат сообраќајни несреќи, велат од локалната самоуправа.

   Секторот за сообраќај со проет за вертикално и хоризонтално обележување во градот сака да го реши сообраќајниот метеж во централното градско подрачје. Неодамна, како дел од истиот проект беа поставени семфори на раскрсницата на улиците „11 Октомври„, „Гоце Делчев„ и „Доне Божинов„.


  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk