×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се одржа отворен ден во училиштето „11 Октомври“

  23.04.2024 09:03 | Оливера Пешевска

  Во ООУ „11 Октомври“ од Куманово вчера се одржа отворен ден, посветен за родителите и учениците  кои треба да се запишат во прво одделение. Целта беше да се запознаат сo наставниците, начинот на работа и капацитетите што ги има училиштето.

  Се одржа отворен ден во училиштето „11 Октомври“

  Во организација на настанoт учествуваа поранешни ученици – музичари, уметници, лекари, професори.

  „Нашите сегашни ученици и наставниците се претставија со нивни изработки и ги вклучија гостите - дечињата од Градинката „Ангел Шајче“ и сите други кои се одѕваа на нашиот повик, наши идни ученици. Се заблагодарувам за големиот интерес на родителите и дечињата, како и на сите заинтересирани посетители. Со гордост и радост ве очекуваме во нашето училиште“, истакна директорката Драгица Спасиќ.

  Во активностите на отворениот ден се приклучија и посетителите, а на крај беа наградени со симболични слатки подароци.

  Спасиќ ги повика родителите кои не присуствуваат на организираниот настан да ги посетата кога ќе имаат време. 

  Уписот за идните првооделенци започнува на 1 мај и ќе трае до крајот на месецот.