×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Следува продолжен викенд - понеделник, 2 мај неработен ден

  28.04.2022 09:31 | KumanovoNews

  Први мај - Денот на трудот (недела), односно 2 мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Македонија. 

  Следува продолжен викенд - понеделник, 2 мај неработен ден

  Министерството за труд и социјална политика соопшти дека тоа е согласно со Законот за празниците, бидејќи 1 Мај се паѓа во недела.

  Министерството на сите граѓани на Македонија им го честита Денот на трудот. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk