×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Србин шверцувал техничка стока

  10.03.2010 11:43 | KumanovoNews

   Над стотина  разни производи, меѓу кои: термоотпорно стакло, рачки за шпорети, термостат, грејачи и гумички за бојлери и другa стока е откриена при царински преглед на товарно моторно возило со српски регистарски ознаки, управувано од српски државјанин.

  Србин шверцувал техничка стока

     При царинска контрола, непријавената стока била пронајдена на креветот во кабината на возилото.

    Камионот бил пријавен за влез во државата.