×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Топки за децата во Старо Нагоричане

  07.04.2010 10:14 | KumanovoNews

  Градоначалникот на Општина Старо Нагоричане, Миодраг Јовановиќ со своите соработници по повод големиот христијански празник Велигден - Христово воскресение, на децата од неколку населени места на општината подели топки за фудбал, кошарка и ракомет.

  Топки за децата во Старо Нагоричане

  Топките беа донирани со цел да се развива спортот и спортската култура кај младите на територија на Општината Старо Нагоричане, велат од Општината.