29. 06. 2020 14:13

Топол бран до петок, заладување во недела

Топол бран до петок, заладување во недела

 Под влијание на многу топла воздушна маса во наредните денови времето ќе биде сончево многу топло и стабилно.

Температурата на југоисток ќе достигнува до 38 степени, а дневните максимални температури насекаде ќе бидат над 30 степени.

Особено топлото време ќе трае до крајот на работната недела, недела а појава на локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи ќе има од четврток.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk