Уште еден починат од предозираност

07.06.2010 15:29 | KumanovoNews

 Бобан Деспотовски (34) од населбата Карпош вчера бил пронајден мртов од предозираност во куќа на негов пријател во истата населба.

Уште еден починат од предозираност

 Безживотното тело на момчето го пронашол газдата на куќата, кој предходната вечер го оставил да спие кај него, а тој излегол. Покрај телото биле пронајдени расфрлани игли, шрицеви и ампули. По извршениот увид било утврдено дека Деспотовски починал од предозираност со хероин.Телото е предадено на обдукција.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk