×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Утре крводарителска акција во Центар за култура

  15.08.2012 08:16 | KumanovoNews

   Во Центарот за култура “Трајко Прокопиев“ утре од 9 до 15 часот ќе се оддржи крводарителска акција на која можат да учествуваат сите хумани граѓани.

  Утре крводарителска акција во Центар за култура

  За оние кои ќе даруваат крв на 26 месецов ќе има еднодневна екскурзија до Дојран. Ова е втора по ред крводарителска акција летово во која крводарителите добиваат бесплатна ексурзија. Воедно оваа акција е последна за овој месец во организација на општинска организација на Црвен Крст Куманово.