×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Велигденска честитка од локалната власт во Старо Нагоричане

  03.04.2010 11:08 | KumanovoNews

  Градоначалникот Миодраг Јовановиќ , на жителите на Општината Старо Нагоричане им упати најискрени честитки по повод големиот христијанаски празник Велигден.

  Велигденска честитка од локалната власт во Старо Нагоричане

   На сите мои сограѓани од православна вероисповест сакам да им го честитам големиот христијански празник, Воскресението Христово – Велигден. Нека празникот им помине во радост и среќа и благосостојба и верба за поубаво утре - се вели во честитката.


  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk