×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Велики Петок неработен за православните

  10.04.2012 08:26 | KumanovoNews

   Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за  граѓаните од православна вероисповед.

  Велики Петок неработен за православните

  Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за  граѓаните од православна вероисповед.

  Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.