24. 03. 2020 13:18

Во Куманово 5 нови случаи на заболени од коронавирус, вкупно 8

Во Куманово 5 нови случаи на заболени од коронавирус, вкупно 8

 Нови пет случаи на заболени од коронавирус се регистирани во Куманово.

Во изминатите 24 часа се регистрирани 12 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (7) и Куманово (5). Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 148 лица, соопштуваат од Министерството за здравство.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:

- Скопје (88), Дебар (40), Куманово (8), Штип (7), Кавадарци (2), Охрид (2) и Гостивар (1).

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk