×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Во среда прскање против комарци

  02.07.2012 09:13 | KumanovoNews

   Задутре во градското подрачје на Општина Куманово од 5 до 8 часот ќе се изврши авионско прскање против комарци.

  Во среда прскање против комарци

  Поради тоа од Општината Куманово ги известуваат пчеларите да превземат соодветни мерки за заштита на пчелите.

  Во случај да не се изврши авионското прскање поради лоши временски услови, истото се одложува за наредниот ден.