20. 09. 2020 20:12

Загина тракторист во Матејче

Загина тракторист во Матејче

 Б.И.(56) од с.Матејче, управувајќи трактор „урсус“, без регистарски ознаки, на локалниот пат во селото удрил во ѕид и се превртел.

Б.И. бил пренесен во Ургентен центар Куманово, каде од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk