×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Затвореник избегал на бензинската кај Романовце, додека го носеле во К`шање

  30.03.2024 10:16 | Теодора Стоевска

  Приведено лице успејало да избега од возило на затворската полиција додека стоело на бензинската пумпа на автопатот, кај Романовце. 

  Затвореник избегал на бензинската кај Романовце, додека го носеле во К`шање

  „При спровод на Р.Џ.(26) од Штип, лице лишено од слобода, од ОВР Неготино до Казнено – поправната установа Затвор Куманово, околу 19.45 часот, полициските службеници кои го спроведувале го запреле возилото на бензинска пумпа пред патарината во Куманово, по што Р.Џ. се дал во бегство. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот“, соопшти МВР.