Жените на СДСМ на пикник во Скачковце

18.06.2010 10:59 | KumanovoNews

 Локалниот клуб на жени на СДСМ, утре организира пикник во селото Скачковце. За своите членки, симпатизерки и сите заинтересирани сограѓанки пикникот ќе биде во дворот на црквата Света Тројца.

Жените на СДСМ на пикник во Скачковце

 Поканети се да присуствуваат и жените на локалните клубови на СДСМ од Скопје, Тетово, Крушево, Битола и коалиционите партнерки од Куманово. Традиционално покрај дружењето на пикникот ќе споделиме искуства и идеи за понатамошните активности на партијата, а ќе се разговара и за актуелните случувања во државата - вели претседателката Снежана Захариева.

 За сите заинтересирани обезбеден е ручек и превоз во 10 часот од пред зградата на Комитет.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk