Бојан Маровиќ во Куманово

20.12.2009 00:00 | KumanovoNews

Црногорската поп-ѕвезда Бојан Маровиќ вечерва ќе гостува во клубот „Академија„. Бојан пред кумановци ќе се претстави со своите хитови, но и старите ЈУ хитови.....

Бојан Маровиќ во Куманово

Црногорската поп-ѕвезда Бојан Маровиќ вечерва ќе гостува во клубот „Академија„. Бојан пред кумановци ќе се претстави со своите хитови, но и старите ЈУ хитови од Оливер Драгоевиќ, Џибони, Борис Новковиќ... , Бијело Дугме, Прљаво Казалиште, Црвена Јабука, Здравки Чолиќ, Владо Георгиев, Дино Мерлин и други.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk