18. 02. 2020 16:24

Чај од липа за несоница и намалување на напнатоста

Чај од липа за несоница и намалување на напнатоста

Липата лекува настинка, бронхијални тегоби несоница и нервоза, болки во стомакот и тешко варење.

Таа исто така е погодна и за предизвикување на потење, доколку имате покачена телесна температура, а исто така во комбинација со камилица и нане се добива напивка против несоница, напнатост и тешко варење.

Доколку пак сте нервозни повеќе од вообичаено препорачливо е да конзумирате липа со камилица, валеријана и лисја од портокал што се прелеваат со зовриена вода и се оставаат да отстојат цела ноќ.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk