06. 10. 2020 07:54

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (06.10.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (06.10.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Имате љубовни проблеми но заедно со партнерот ќе можете да дојдете до заедничко решение. Работата не ви оди најдобро, но затоа потрудете се да го пронајдете вистинскиот пат. Инаку, ќе се чувствувате добро.

Бик

Успешно ги средивте проблемите коишто ви создаваа маки, но сепак не сте до крај задоволни од постигнатите резултати. Потрудете се да го искористите денот колку што е можно повеќе за да се одморите. Имате и мали финансиски проблеми, па затоа не трошете многу.

Близнаци

Не поминувате доволно време со пријателите, па затоа овој ден вашето внимание насочете го кон подобрување на застарените пријателски односи. На емотивен план денеска ќе се чувствувате неантересирано, меѓутоа дозволете му на вашиот партнер да ја разбуди страста кај вас.

Рак

Малку сте љубоморни на партнерот, па време е малку да се потсмирите. Искористете го денешниот ден за излет во природа, тоа ќе ви донесе поголем самодоверба и опуштање. Ви претстои интересна средба со пријателите.

Лав

Време е подобро да се сконцентирате. Малку повеќе сте чувствителни од вообичаено, што воопшто не е добро. Работата ви е малку напорна, но денес добро ќе се одморите. За љубовта воопшто не размислувате.

Девица

Очекувајте да запознаете нова личност, но сепак не се надевајте на нешто посериозно. На финансиски план не очекувајте подобрувања, за жал вашите можности ви се ограничени. Не ги зголемувајте безпотребно трошоците. Обидете се да започнете нешто ново.

Вага

Посветете повеќе внимание на вашиот изглед. Искористете го денешниот ден за уживање, добри можности и средби со најнеочекувани луѓе. Направете нешто кое одамна сте го посакувале. Покажете му на партнерот колку ви значи.

Шкорпија

Денес ќе се разбудите позитивни и наспани, па обидете се да го задржите тоа во текот на денот. Некоја неочекувана средба може да ви го направи денот поинтересен и позабавен. Многу сте неодлучни кога станува збор за љубовта, направете го првиот чекор.

Стрелец

Имате премногу планови, а малку време. Затоа потсмирете се, размислете добро и одлучете се за најдоброто решение. Бидете поактивни, предложете му на вашиот партнер да бидете заеднички поактивни. Не критикувајте и намалете ја дозата на љубомора.

Јарец

Ако не сте во врска, сега е добро време да ја заведете личноста која ви значи. Соберете сила и бидете посветени емоционално, за темелно да ги подобрите работите. Не жалете се поради вашата неупорност и преземете ги работите во вашите раце. Ако имате проблеми со пријателите обидете се да ги решите и отворен разговор.

Водолија

Полека но сигурно на финансиски план работите си доаѓаат на место. Во љубовта ви оди многу добро, изненадете го партнерот со страствена вечера, не се плашете да ја покажете и вашата скриена страна. Бидете поодлучни во вашите барања, нема срам кога е во прашање вашиот партнер.

Риби

Посветете повеќе внимание на вашето здравје и физичка кондиција. Не сте доволно концентрирани, а и по многу прашања сте доста наивни. Финансиски имате мали проблеми, но обидете се да заштедите колку што можете повеќе, затоа што финасии се на работ. Покажете повеќе иницијатива кога станува збор за љубовта.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk