10. 03. 2020 09:00

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.3.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Отворете го вашиот ум доколку сакате да ви се случи некоја промена. Не плашете се да експериментирате.

Партнерот има преголеми очекувања од вас од секој аспект, меѓутоа вие најголемиот дел од денот ќе го поминете надвор, па нема да дојдете во поголем конфликт.

Бик

Веќе немате ниту сили, а ниту желба да "влечкате" некој на ваш грб. Едноставно и вие си имате свои приоритети и свои грижи.

Не оставајте ја љубовта на страна и овој ден.

Близнаци

Сакате да ги решите сите проблеми кои ги имате одеднаш. Не претерувајте, знаете дека тоа е невозможно.

Доколку се чуствувате презаситено од партнерот, подобро е да излезете од дома отколку да завршите со расправија.

Рак

Денес постојатно ќе бидете ориентирани кон штедењето и тоа ќе ви оди од рака.

Денес ќе бидете расположени и за љубовни изјави, а особено оние кои не се во врска.

Лав

Не претерувајте со работата, затоа што кога нема да стигнете се' да исполните ќе бидете вие виновни затоа што сте преземале нешто за кое не сте биле способни да го завршите.

Доколку вашиот партнер покажува дека навистина му е грижа за вас, "наградете го".

Девица

Кај вас се' што има започнато како што треба започнало поради вашата амбиција. Затоа не плашете се да бидете амбициозни.

Во последно време станувате понапнати кога станува збор за вашиот партнер, обидете се да бидете понежни.

Вага

Сите коишто работат со вас, денес, ќе ви се чудат како можете да бидете така смирени за одредени ставови. Меѓутоа, вие денес имате расчистено со себе дека сакате мирен ден.

Партнерот станува се' посомничав во вас.

Шкорпија

Денес ќе бидете расположени да им понудите помош и на вашите колеги и заеднички да ги решите проблемите.

Станувате похармонични и ги покажувате вашите емоции.

Стрелец

Бидете воздржани за некои работи, затоа што тоа ќе ви гарантира подобра соработка со колегите на работата.

Страста е навистина убава работа, но внимавајте истата да не почне вашиот партнер да го гуши.

Јарец

Обидете се денес да се ставите себеси во прв план и да видите како ќе се одвиваат работите.

Се' уште не сте сигурни дали навистина го сакате она што го имате.

Водолија

Онаму каде што работите мора да ја покажете и вашата покреативна работа, затоа што не е добро доколку луѓето ве доживуваат само како сериозна и препотентна личност.

На љубовен план ќе имате проблеми со некој во хороскопски знак Вага.

Риби

Доколку сакате да ја смените вашата работа,  тогаш барајте некоја работа којашто ви нуди поголема сигурност и финансиска "благосостојба". Бидејќи во моментот еден од посериозните проблеми коишто ги имате е финансискиот.

Не го кријте незадоволството од вашиот партнер, бидејќи тоа ви создава психосоматски проблеми.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk